BAHÇE TEMİZLİĞİ

BAHÇE TEMİZLİĞİ

Mevsimsel bakımı yapılmayan bahçelerde zararlı otların yanı sıra bir yığın haşere türü de daha fazla türemektedir. Site, konut vs. merkezi yaşam alanların, villa bahçeleri gibi yerleşim alanlarının bahçelerine bakım yapmak sadece çim ekmekten ibaret olmamalı, çeşitli ağaçlandırma ve göze doygunluk veren botanik dizaynın çeşitliliği sağlanmalıdır. Bahçe temizlik firmalarının yaptığı bakımlar sırasında kullanılan ilaçların dozajına kadar uygulama prosedürlerine de dikkat edilmesinde fayda var. Yanlış yapılan zirai ilaçlama uygulamaları ağaçlara ve çiçeklere zarar verdiği gibi yabani otları da fazlalaştırabilmektedir.
Site ve apartman haricindeki il dışı mevcut tarla ve bahçelerimizin çoğu zaman bakımının mali külfeti fazla olmakta bu yüzden de bu yerler orman görevi görmektedir. Yeşil alanlarımızın hızlıca yok olduğunu düşünecek olur isek bu bahçelerin çocuklarımıza nefes olacağını da unutmamamız gerekir. Bu düşünce bizi yaşam tarzlarımızı değiştirmeye zorluyor. Elimizdeki değerlerimizin kıymetini bilip şehir ve köy yaşamını birleştiren yeni bir hayat çizgisi çizerek ömrümüzü uzatmakla kalmayacak yaşam kalitemizi de artıracağız. Bu düşünce tarzımız ile ilk başlarda cebimizden çıkan fazla para bizi yıldırmamalıdır. Dikenli bahçemizin birkaç yıl sonra rengarenk bir fidanlık olmayacağını kim bilebilir?

İlk iş yabani ağaç ve dikenleri, zararlı otları kesmekle başlayacaktır. Tabii işin en zor kısmı aynı zamanda. Ağaç budama ve kesme araç ve makineleri ayrı, diken ve yabani otları biçme araçları ayrı, uç aparatları ayrıdır. Günümüzde internet üzerinden bu alet ve araçların uygun satış noktalarını bulabildiğimiz gibi gerekli bilgiye de ulaşabiliyoruz. Gerekli tecrübeyi sağlayana kadar zorlanılan noktalarda ehil ellerden destek alınabilir. Kısa aralıklı boş zamanlarımızda arsaya gidecek vakit olmasa da ziraatin fidan satış alanlarını gezmek, bahçe aletleri almak için bazı merkezleri gezip dolaşmak gibi yeni hobilerimizi de tasavvur edelim. İşe başladıktan sonraki hızlı yol alışta çekilen zahmetler ve yorgunluklar kısa sürede unutulacaktır bahçe kendini gösterdikçe. Yeter ki doğru bitkiyi ve fidanları seçelim. İşimizin yoğunluğuna göre yılın hangi zamanlarında daha fazla vakit ayırabiliyoruz dikkat edelim.

Kaynak: https://isiltitemizlik.com.tr/bahce-temizligi/

Görsel Kaynak:https://freedesignfile.com/422942-an-independent-house-with-beautiful-garden-stock-photo-01/


Acil Soru ve Bilgi Almak için Bizimle İletişime Geçin